List of Technical Working Groups (TWGs)
១. ការកែទម្រង់ការគ្រប់គ្រងហិរញ្ញវត្ថុសាធារណៈ
ប្រធាន/សហប្រធាន ឯកឧត្តមអគ្គបណ្ឌិត សភាចារ្យ អូន ព័ន្ធមុនីរ័ត្ន
ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រី ក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ
ប្រធានសម្របសម្រួលខាងដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ លោក សូ សុខប៊ុនធឿន
ជំនាញការផ្នែកគ្រប់គ្រងវិស័យ សាធារណៈ,ធនាគារពិភពលោក
Mr. Javier Castillo-Alvarez
អនុព័ន្ធទទួលបន្ទុកប្រសិទ្ធភាពហិរញ្ញប្បទានសហប្រតិបត្តិការ, ហិរញ្ញប្បទានទ្រទ្រង់ថវិការដ្ឋនិងការគ្រប់គ្រងហិរញ្ញវត្ថុសាធារណៈ ប្រតិភូសហគមន៍អឺរ៉ុប
លេខាធិការដ្ឋាន ឯកឧត្តម រស់ សីលវ៉ា
អនុរដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ និងជាអគ្គលេខាធិការលេខាធិការដ្ឋាននៃគណៈកម្មាធិការកំណែទម្រង់ការគ្រប់គ្រងហិរញ្ញវត្ថុ សាធារណៈ
តំណាងគ.ជ.នា/ក.អ.ក លោក គឹម លំអងបុព្វតា
អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន គោលនយោបាយ
២. ការកែទម្រង់វិមជ្ឈការ និងវិសហមជ្ឈការ  
ប្រធាន/សហប្រធាន

ឯកឧត្ដម  ង៉ាន់ ចំរើន

រដ្ឋលេខាធិការប្រចាំការ ក្រសួងមហាផ្ទៃ
ប្រធានសម្របសម្រួលខាងដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ Ms. Francesca CICCOMARTINO
អនុព័ន្ធទទួលបន្ទុកអភិបាលកិច្ច និងសិទ្ធិមនុស្ស, ប្រតិភូសហគមន៍អឺរ៉ុប
Ms.Sunniya Durrani-Jamal
នាយកប្រចាំប្រទេស ធនាគារអភិវឌ្ឍន៍អាស៊ី
លេខាធិការដ្ឋាន

 

តំណាងគ.ជ.នា/ក.អ.ក លោកស្រី ជី ប៉ូលីដែត
មន្ត្រីគោលនយោបាយ នាយកដ្ឋានគោលនយោបាយ
៣. ការកែទម្រង់រដ្ឋបាលសាធារណៈ
ប្រធាន/សហប្រធាន ឯកឧត្តម យក់ ប៊ុនណា
រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងមុខងារ សាធារណៈ
ប្រធានសម្របសម្រួលខាងដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ លោក សូ សុខប៊ុនធឿន
ជំនាញការផ្នែកគ្រប់គ្រងវិស័យសាធារណៈ, ធនាគារពិភពលោក
Mr. Benjamin Knodler
ភារធារី និងជាប្រធានទទួលបន្ទុកកិច្ចសហប្រតិបត្តិការអភិវឌ្ឍន៍នៃសា្ថនទូតអាល្លឺម៉ង់
លេខាធិការដ្ឋាន ឯកឧត្តម គង់ សុភី
អនុរដ្ឋលេខាធិការក្រសួងមុខងារសាធារណៈ, ប្រធានលេខាធិការដ្ឋាន
លោក សុខ សំណាង
ប្រធាននាយកដ្ឋានសម្របសម្រួលកំណែទម្រង់អន្តរវិស័យ
តំណាងគ.ជ.នា/ក.អ.ក លោក គឹម លំអងបុព្វតា
អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន គោលនយោបាយ
៤. ការកែទម្រង់ច្បាប់ និងប្រព័ន្ធយុត្តិធម៌ 
ប្រធាន/សហប្រធាន ឯកឧត្តម កើត រិទ្ធ
រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងយុត្តិធម៌
ប្រធានសម្របសម្រួលខាងដៃគូអភិវឌ្ឍន៍

Mr. Pradeep Wagle

ប្រធានតំណាងស្តីទីប្រចាំប្រទេស ការិយាល័យនៃឧត្តមស្នងការអង្គការសហប្រជាជាតិទទួលបន្ទុកសិទ្ធិ មនុស្សប្រចាំកម្ពុជា
លេខាធិការដ្ឋាន ឯកឧត្តម ជិន ម៉ាលីន
រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងយុត្តិធម៌ ប្រធានលេខាធិការដ្ឋាន
ឯកឧត្តម ប៉ែន ពេជ្រសាលី
អគ្គនាយកកិច្ចការព្រហ្មទណ្ឌ និងអយ្យការ, អនុប្រធានលេខាធិការដ្ឋាន
តំណាងគ.ជ.នា/ក.អ.ក លោក គឹម លំអងបុព្វតា
អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន គោលនយោបាយ
៥. ផែនការ និងការកាត់បន្ថយភាពក្រីក្រ   
ប្រធាន/សហប្រធាន ឯកឧត្តម ទួន ថាវរៈ
រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងផែនការ
ឯកឧត្តម សន ស៊ីថន
រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងផែនការ
ប្រធានសម្របសម្រួលខាងដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ Ms. Pauline Tamesis
ប្រធានសម្របសម្រួល ប្រព័ន្ធអង្គការសហប្រជាជាតិ
Ms. Inguna Dobraja
ប្រធានតំណាងប្រចាំប្រទេស ធនាគារពិភពលោក
លេខាធិការដ្ឋាន ឯកឧត្តម ថេង បញ្ញាធន
ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលទទួលបន្ទុក អគ្គនាយកផែនការ ប្រធានលេខាធិការដ្ឋាន
ឯកឧត្តម ប៉ូច សុវណ្ណឌី
អគ្គនាយករងនៃអគ្គនាយកដ្ឋានផែនការ
តំណាងគ.ជ.នា/ក.អ.ក លោកស្រី រ៉ិត គ្រឹស្នា
អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន គ្រប់គ្រងហិរញ្ញប្បទាន សហប្រតិបត្តិការទ្វេភាគី ជាមួយបណ្តាប្រទេសនៅ ទ្ធីបអឺរ៉ិប, សហគមន៍អឺរ៉ុប និងទ្វីបអាមេរិក
៦. ភាពជាដៃគូ និងសុខដុមនីយកម្ម
ប្រធាន/សហប្រធាន ឯកឧត្តម ឈៀង យ៉ាណារ៉ា
រដ្ឋមន្រ្តីប្រតិភូអមនាយក រដ្ឋមន្រ្តី, អគ្គលេខាធិការ គណៈកម្មាធិការនីតិសម្បទា និងអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជានៃ ក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា
ប្រធានសម្របសម្រួលខាងដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ Mr. Nick Beresford
តំណាងប្រចំាប្រទេស កម្មវិធីអភិវឌ្ឍន៍ អង្គការសហប្រជាជាតិ
Mr. Samuel Hurtig
ប្រធានសហប្រតិបត្តិការអភិវឌ្ឍន៍ស្ថានទូតស៊ុយអែត
លេខាធិការដ្ឋាន លោក ហ៊ុយ អង្គតុលា
ជំនួយការរដ្ឋមន្ត្រីប្រតិភូ គ.ជ.នា/ក.អ.ក
តំណាងគ.ជ.នា/ក.អ.ក លោក ហ៊ុយ អង្គតុលា
ជំនួយការរដ្ឋមន្ត្រីប្រតិភូ គ.ជ.នា/ក.អ.ក
៧. វិស័យអប់រំ 
ប្រធាន/សហប្រធាន ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ហង់ ជួន ណារ៉ុន
រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា
ប្រធានសម្របសម្រួលខាងដៃគូអភិវឌ្ឍន៍

Ms. Foroogh Foyozat

ប្រធានតំណាងប្រចាំប្រទេស អង្គការយូនីសេហ្វ
លេខាធិការដ្ឋាន ឯកឧត្តម ណាត ប៊ុនរឿន
រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា, ប្រធានលេខាធិការដ្ឋាន
ឯកឧត្តម លឹម សុធា
អគ្គនាយក នៃអគ្គនាយកដ្ឋាន គោលនយោបាយ និងផែនការ
ទំនាក់ទំនង ឯកឧត្តម លឹម សុធា
អគ្គនាយក, អគ្គនាយកដ្ឋាន គោលនយោបាយ និងផែនការ
តំណាងគ.ជ.នា/ក.អ.ក លោក ឡៅ ភក្តី
អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន សម្របសម្រួលអង្គការមិនមែនរដ្ឋាភិបាល
៨. ការអប់រំបណ្តុះបណ្តាលបច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ
ប្រធាន/សហប្រធាន ឯកឧត្តម អ៊ិត សំហេង
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ និង បណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ
ប្រធានសម្របសម្រួលខាងដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ Mr. Markus Bürli
នាយិកា,ទីភ្នាក់ងារស្វីសសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍ និងសហប្រតិបត្តិ
លេខាធិការដ្ឋាន ឯកឧត្តម ហ៊ីង ស៊ីដេត
អគ្គនាយកអប់រំបណ្តុះបណ្តាល បច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ
តំណាងគ.ជ.នា/ក.អ.ក លោក ហ៊ុយ អង្គតុលា
ជំនួយការរដ្ឋមន្ត្រីប្រតិភូ គ.ជ.នា/ក.អ.ក
៩. សុខាភិបាល
ប្រធាន/សហប្រធាន ឯកឧត្តម ម៉ម ប៊ុនហេង
រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងសុខាភិបាល
ប្រធានសម្របសម្រួលខាងដៃគូអភិវឌ្ឍន៍

Dr. Li Ailan

ប្រធានតំណាងស្តីទីប្រចាំប្រទេស អង្គការសុខភាពពិភពលោក
លេខាធិការដ្ឋាន ឯកឧត្តមសាស្រ្តចារ្យ អេង ហួត
រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសុខាភិបាល ប្រធានលេខាធិការដ្ឋាន
ទំនាក់ទំនង វេជ្ជបណ្ឌិត ស៊ុង វិនតៈ
ប្រធាននាយកដ្ឋាន សហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ
តំណាងគ.ជ.នា/ក.អ.ក លោក ម៉ុក ពុទ្ធី
ប្រធាននាយកដ្ឋាន សម្របសម្រួលអង្គការ មិនមែនរដ្ឋាភិបាល
១០. ជំងឺអេដស៍
ប្រធាន/សហប្រធាន ឯកឧត្តម វេជ្ជបណ្ឌិត ទា ផលា
អនុប្រធានអាជ្ញាធរជាតិប្រយុទ្ធនឹងជំងឺអេដស៍
ប្រធានសម្របសម្រួលខាងដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ Mr. John Eyers

ប្រធានការិយាល័យសុខភាពសាធារណៈនិងអប់រំ ,ទីភា្នក់ងារ USAID

លេខាធិការដ្ឋាន លោកវេជ្ជបណ្ឌិត ឈា សិទ្ធិ
ប្រធានលេខាធិការដ្ឋាន
តំណាងគ.ជ.នា/ក.អ.ក លោកស្រី រ៉ិត គ្រឹស្នា
អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន គ្រប់គ្រងហិរញ្ញប្បទាន សហប្រតិបត្តិការទ្វេភាគី ជាមួយបណ្តាប្រទេសនៅ ទ្ធីបអឺរ៉ិប, សហគមន៍អឺរ៉ុប និងទ្វីបអាមេរិក
១១.វិស័យគាំពារសង្គមសន្តិសុខស្បៀង និងអាហារូបត្ថម្ភ
ប្រធាន/សហប្រធាន ឯកឧត្ដម យឹម ឆៃលី
ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី និងជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាស្ដារអភិវឌ្ឍន៍ វិស័យកសិកម្ម និងជនបទ
ប្រធានសម្របសម្រួលខាងដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ Ms. Veena Reddy 
នាយិកាទីភា្នក់ងារ USAID
Ms. Foroogh Foyozat
ប្រធានតំណាងប្រចាំប្រទេស, អង្គការយូនីសេហ្វ
លេខាធិការដ្ឋាន ឯកឧត្តម ឡៅ សុខារម្ម
អនុប្រធាន ក.ក.ជ ប្រធានលេខាធិការដ្ឋាន
ឯកឧត្ដម សុខ ស៊ីឡូ
អគ្គលេខាធិការ ក.ក.ជ, ប្រធានសម្របសម្រួល FS&N
តំណាងគ.ជ.នា/ក.អ.ក លោក សំរិត ជេដ្ឋាភិរម្យ
ប្រធាននាយកដ្ឋាន គ្រប់គ្រងហិរញ្ញប្បទាន សហប្រតិបត្តិការជាមួយ ប្រព័ន្ធអង្គការសហប្រជាជាតិ
១២. សមភាពយេនឌ័រ
ប្រធាន/សហប្រធាន លោកជំទាវ អ៊ឹង កន្ថាផាវី
រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងកិច្ចការនារី
ប្រធានសម្របសម្រួលខាងដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ Mr. Nick Beresford
តំណាងប្រចាំប្រទេសកម្មវិធីអភិវឌ្ឍនអង្គការសហប្រជាជាតិ

Ms. Miyahara Ai

អនុប្រធានតំណាងប្រចាំប្រទេស ទីភ្នាក់ងារសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិជប៉ុន
លេខាធិការដ្ឋាន ឯកឧត្តម ថេ ឈុនហាក់
អគ្គនាយក នៃអគ្គនាយកដ្ឋានសមភាពយេនឌ័រ និងអភិវឌ្ឍន៍ សេដ្ឋកិច្ច ក្រសួងកិច្ចការនារី ប្រធានលេខាធិការដ្ឋាន
តំណាងគ.ជ.នា/ក.អ.ក លោក សំរិត ជេដ្ឋាភិរម្យ
ប្រធាននាយកដ្ឋាន គ្រប់គ្រងហិរញ្ញប្បទាន សហប្រតិបត្តិការជាមួយ ប្រព័ន្ធអង្គការសហប្រជាជាតិ
១៣. ការផ្គត់ផ្គង់ទឹកស្អាត និងការលើកកម្ពស់អនាម័យនៅជនបទ
ប្រធាន/សហប្រធាន ឯកឧត្តម អ៊ុក រ៉ាប៊ុន
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ ប្រធានក្រុមការងារ
ឯកឧត្តម ទ្រី ម៉េង
រដ្ឋលេខាធិការ, ក្រសួងអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ, អនុប្រធានប្រចាំការ
ប្រធានសម្របសម្រួលខាងដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ Ms. Foroogh Foyozat
ប្រធានតំណាងប្រចាំប្រទេស អង្គការយូនីសេហ្វ
លេខាធិការដ្ឋាន ឯកឧត្តម ជ្រាយ ប៉ុម
អគ្គនាយក នៃអគ្គនាយកដ្ឋានបច្ចេកទេស ប្រធានលេខាធិការដ្ឋាន
តំណាងគ.ជ.នា/ក.អ.ក លោក ផុន សម្ផស្ស
ប្រធាននាយកដ្ឋានឯកសារ និងគ្រប់គ្រងព័ត៌មាន
១៤. ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ និងសមាហរណកម្មតំបន់
ប្រធាន/សហប្រធាន ឯកឧត្តម ស៊ុន ចាន់ថុល
ទេសរដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន
ប្រធានសម្របសម្រួលខាងដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ Ms. Kamei Haruko 
ប្រធានតំណាងប្រចាំប្រទេស ទីភ្នាក់ងារសហប្រតិបត្តិការ អន្តរជាតិជប៉ុន

Ms. Miyahara Ai

អនុប្រធានតំណាងប្រចាំប្រទេសទីភ្នាក់ងារសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិជប៉ុន

លេខាធិការដ្ឋាន ឯកឧត្តម នូ សុវត្ថិ
រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន ប្រធានលេខាធិការដ្ឋាន
តំណាងគ.ជ.នា/ក.អ.ក លោកស្រី ផាណា វ៉ឺនីដា
ប្រធាននាយកដ្ឋានគ្រប់គ្រងហិរញ្ញប្បទាន សហប្រតិបត្តិការទ្ធេភាគីជាមួយបណ្តាប្រទេសនៅទ្វីបអាស៊ី និងអូសេអានី
១៥. ការអភិវឌ្ឍវិស័យឯកជន
ប្រធាន/សហប្រធាន ឯកឧត្តម សុខ ចិន្តាសោភា
រដ្ឋមន្រ្តីប្រតិភូអមនាយក រដ្ឋមន្ត្រី, អគ្គលេខាធិការ ក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា អគ្គលេខាធិការ, គណៈកម្មាធិការដឹកនាំការងារដើម្បីអភិវឌ្ឍន៍ ផ្នែកឯកជន
ប្រធានសម្របសម្រួលខាងដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ N/A
លេខាធិការដ្ឋាន N/A
តំណាងគ.ជ.នា/ក.អ.ក លោក អ៊ុល ណាក់
ប្រធាននាយកដ្ឋានគ្រប់គ្រងហិរញ្ញប្បទានសហប្រតិបត្តិការជាមួយស្ថាប័នហិរញ្ញវត្ថុអន្តរជាតិ
១៦. វិស័យកសិកម្ម និងទឹក
ប្រធាន/សហប្រធាន ឯកឧត្តម ថោ ជេដ្ឋា
រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម
ឯកឧត្តម ហ៊ាន វណ្ណហន
រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ
ប្រធានសម្របសម្រួលខាងដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ Mr. Alexandre Huynh
ប្រធានតំណាងប្រចាំប្រទេស អង្គការស្បៀងអាហារ និងកសិកម្ម
Mr. Kaushik Barua
ប្រធានគ្រប់គ្រងកម្មវិធីប្រចាំប្រទេស មូលនិធិអន្តរជាតិសម្រាប់ ការអភិវឌ្ឍកសិកម្ម
លេខាធិការដ្ឋាន លោក ម៉ក់ ម៉ូនី
ប្រធាននាយកដ្ឋានផែនការ និងស្ថិតិ ក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ, ប្រធានលេខាធិការដ្ឋាន
តំណាងគ.ជ.នា/ក.អ.ក លោកស្រី ផាណា វ៉ឺនីដា
ប្រធាននាយកដ្ឋានគ្រប់គ្រងហិរញ្ញប្បទាន សហប្រតិបត្តិការទ្ធេភាគីជាមួយបណ្តាប្រទេសនៅទ្វីបអាស៊ី និងអូសេអានី
១៧. ការកែទម្រង់ព្រៃឈើ
ប្រធាន/សហប្រធាន ឯកឧត្ដម កែវ អូម៉ាលីស្ស
ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាទទួលបន្ទុកជាប្រធានរដ្ឋបាលព្រៃឈើ
ប្រធានសម្របសម្រួលខាងដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ Mr. Alexandre Huynh
ប្រធានតំណាងស្តីទីប្រចាំប្រទេស អង្គការស្បៀងអាហារ និងកសិកម្ម
លេខាធិការដ្ឋាន លោក សុខ ស្រ៊ុន
ប្រធានការិយាល័យ ប្រធានលេខាធិការដ្ឋាន
តំណាងគ.ជ.នា/ក.អ.ក លោកស្រី ផាណា វ៉ឺនីដា
ប្រធាននាយកដ្ឋានគ្រប់គ្រងហិរញ្ញប្បទាន សហប្រតិបត្តិការទ្ធេភាគីជាមួយបណ្តាប្រទេសនៅទ្វីបអាស៊ី និងអូសេអានី
១៨. ការកែទម្រង់ជលផល
ប្រធាន/សហប្រធាន ឯកឧត្តម អេង ជាសាន
ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាទទួលបន្ទុកជាប្រធានរដ្ឋបាលជលផល
ប្រធានសម្របសម្រួលខាងដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ H.E. Aymeric ROUSSEL
អនុព័ន្ធទទួលបន្ទុក ការគ្រប់គ្រងធនធានធម្មជាតិ ប្រតិភូសហគមន៍អឺរ៉ុប
លេខាធិការដ្ឋាន លោក ច័ន្ទ ដានិត
ប្រធានលេខាធិការដ្ឋាន
តំណាងគ.ជ.នា/ក.អ.ក លោកស្រី ផាណា វ៉ឺនីដា
ប្រធាននាយកដ្ឋានគ្រប់គ្រងហិរញ្ញប្បទាន សហប្រតិបត្តិការទ្ធេភាគីជាមួយបណ្តាប្រទេសនៅទ្វីបអាស៊ី និងអូសេអានី
១៩. វិស័យមីន
ប្រធាន/សហប្រធាន ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្រ្តី លី ធុជ
អនុប្រធានទី១ អាជ្ញាធរកម្ពុជាគ្រប់គ្រងសកម្មភាពកំចាត់មីន និងសង្រ្គោះជនពីការដោយសារមីន
ប្រធានសម្របសម្រួលខាងដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ Mr. Nick Beresford
តំណាងប្រចាំប្រទេស កម្មវិធីអភិវឌ្ឍន៍អង្គការសហប្រជាជាតិ
លេខាធិការដ្ឋាន ឯកឧត្តម មល់រឿប សីហា
អគ្គលេខាធិការរង, អាជ្ញាធរមីន ប្រធានលេខាធិការដ្ឋាន
ឯកឧត្តម ព្រំ សេរីឧត្តម
ប្រធានលេខាធិការដ្ឋានអាជ្ញាធរមីន អនុប្រធានលេខាធិការដ្ឋានក្រុមការងារ
តំណាងគ.ជ.នា/ក.អ.ក លោក សំរិត ជេដ្ឋាភិរម្យ
ប្រធាននាយកដ្ឋាន គ្រប់គ្រងហិរញ្ញប្បទាន សហប្រតិបត្តិការជាមួយ ប្រព័ន្ធអង្គការសហប្រជាជាតិ
២០. ការប្រែប្រួលអាកាសធាតុ
ប្រធាន/សហប្រធាន

ឯកឧត្តម វ៉ាន់ មុនីនាថ

អគ្គលេខាធិការរង ក្រុមប្រឹក្សាជាតិអភិវឌ្ឍន៍ដោយចីរភាព
ប្រធានសម្របសម្រួលខាងដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ N/A
លេខាធិការដ្ឋាន ឯកឧត្តម ថៃ ចន្ថា
អគ្គលេខាធិការរង គណៈកម្មាធិការគ្រប់គ្រងតំបន់ឆ្នេរ អនុប្រធានក្រុមការងារ
លោក ស៊ុំ ធី
ប្រធាននាយកដ្ឋាន ប្រែប្រួលអាកាសធាតុ អនុប្រធានក្រុមការងារ
តំណាងគ.ជ.នា/ក.អ.ក លោក គឹម លំអងបុព្វតា
អនុប្រធាននាយកដ្ឋាន គោលនយោបាយ
សម្គាល់: ***: ប្រធានសម្របសម្រួលខាងដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ គឺ: Ms. Pauline Tamesis (ប្រធានសម្របសម្រួលប្រព័ន្ធអង្គការសហប្រជាជាតិ) និង Mr. Franck VIAULT (ប្រធានសហប្រតិបត្តិការ, ប្រតិភូសហភាពអឺរ៉ុប)

 

1. Public Financial Management
Chair/Co-Chair(s)

H.E. Aun Pornmoniroth 
Deputy Prime Minister,

Minister of Economy and Finance
Lead DP Facilitator

Mr. Sokbunthoeun So 
Public Sector Management Specialist, World Bank 

Mr. Javier Castillo-Alvarez 
Attaché - Aid Effectiveness, Budget Support and PFM, EU Delegation
TWG Secretariat H.E. Ros Seilava
Secretary of State and Secretary General of the General Secretariat for PFM Reform Steering Committee, MEF
CRDB Focal Point

Mr. Kim Lumangbopata

Deputy Director

Policy Department
2. Decentralisation & Deconcentration 
Chair/Co-Chair(s)

H.E. Ngan Chamroeun 
Secretary of State, MOI

Lead DP Facilitator

Ms. Francesca Ciccomartino 
Attaché - Good Governance and Human Rights, EU Delegation

Ms. Sunniya Durrani-Jamal

Country Director, ADB

TWG Secretariat H.E. Ngan Chamroeun
Secretary of State of MOI Head of the TWG Secretariat
CRDB Focal Point

Ms. Chi Polydeth

Assistant to Minister

CRDB/CDC
3. Public Administration Reform
Chair/Co-Chair(s)

H.E. Youk Bunna 
Permanent Secretary of State

Ministry of Civil Service

Lead DP Facilitator

Mr. Sokbunthoeun So 
Public Sector Management Specialist, World Bank 

Mr. Benjamin Knodler 
Deputy Head of Mission, Embassy of the Federal Republic of Germany
TWG Secretariat

H.E. Kong Sophy 
Under Secretary of State, MCS
Head of the TWG Secretariat

Mr. Sok Samnang

Director of Inter-Sectoral Reform Coordination
CRDB Focal Point

Mr. Kim Lumangbopata

Deputy Director

Policy Department
4. Legal and Judicial Reform 
Chair/Co-Chair(s) H.E. Koeut Rith
Minister, Ministry of Justice
Lead DP Facilitator

Mr. Pradeep Wagle

Country Representative a.i, UNOHCHR

Phnom Penh, Cambodia

TWG Secretariat

H.E. Chin Malin 
Secretary of State, MOJ

Head of the TWG Secretariat 
 

H.E. Pen Pich Saly 

Deputy Heads of the TWG Secretariat 
CRDB Focal Point

Mr. Kim Lumangbopata

Deputy Director

Policy Department
5. Planning and Poverty Reduction 
Chair/Co-Chair(s)

H.E. Tuon Thavrak 
Secretary of State

Ministry of Planning
 

H.E. San Sy Than 
Secretary of State

Ministry of Planning

Lead DP Facilitator Ms. Pauline Tamesis 
UN Resident Coordinator 

Ms. Inguna Dobraja 
Country Manager, World Bank
TWG Secretariat

H.E. Theng Pagnathun 
Delegate of the RGC

Director General of Planning

Head of the TWG Secretariat


H.E. Poch Sovanndy 
Deputy Director General of Planning
CRDB Focal Point

Ms. Reth Krisna

Deputy Director

European Countries, European Union and American Department
6. Partnership & Harmonization
Chair/Co-Chair(s) H.E. Chhieng Yanara 
Minister Attached to the Prime Minister and Secretary General of CRDB/CDC
Lead DP Facilitator

Mr. Nick Beresford 
Resident Representative, UNDP


Mr. Samuel Hurtig 
Head of Development Cooperation,
Embassy of Sweden 
TWG Secretariat

Mr. Huy Angtola
Assistant to Minister

CRDB/CDC
CRDB Focal Point

Mr. Huy Angtola
Assistant to Minister

CRDB/CDC
7. Education
Chair/Co-Chair(s) H.E. Hang Chuon Naron
Minister, Ministry of Education, Youth and Sport
Lead DP Facilitator Ms. Foroogh Foyozat
Country Representative, UNICEF
TWG Secretariat

H.E. Nath Bunroeun 
Secretary of State, MoEYS
Head of the TWG Secretariat



H.E. Lim Sothea 
Director General of Policy and Planning Department, MoEYS
CRDB Focal Point Mr. Lao Pheakdey
Deputy Director, NGOs Department, CRDB/CDC
8. Technical and Vocational Education and Training
Chair/Co-Chair(s) H.E. Ith Samheng
Minister, Ministry of Labour and Vocational Training
Lead DP Facilitator Mr. Markus Bürli
Director​ of Development Cooperation, Swiss Agency for Development and Cooperation
TWG Secretariat H.E. Hing Sideth,
Director General of TVET, MLVT
CRDB Focal Point Mr. Huy Angtola
Assistant to Minister, CRDB/CDC
9. Health
Chair/Co-Chair(s) H.E. Mam Bunheng
Minister, Ministry of Health
Lead DP Facilitator

Dr. Li Ailan

Representative a.i, WHO
TWG Secretariat Prof. Eng Huot
Secretary of State, MOH , Head of the TWG Secretariat
CRDB Focal Point Mr. Mok Puthy
Director, NGOs Department, CRDB/CDC
10. HIV/AIDS
Chair/Co-Chair(s) H.E. Dr. Tia Phalla
Vice Chairman, National AIDS Authority
Lead DP Facilitator Mr. John Eyers 
Director, Office of Public Health and Education, USAID
TWG Secretariat Dr. Chhea Sitthi
Head of the TWG Secretariat, Director of Department, NAA
CRDB Focal Point Ms. Reth Krisna
Deputy Director, European Countries, European Union and American Department, CRDB/CDC
11. Social Protection, Food Security & Nutrition
Chair/Co-Chair(s) H.E. Yim Chhay Ly
Deputy Prime Minister, Chairman of the Council for Agricultural and Rural Development (CARD)
Lead DP Facilitator

Ms. Veena Reddy

Mission Director, USAID


Ms. Foroogh FoyozatCountry Representative, UNICEF

TWG Secretariat H.E. Lao Sokharom
Vice Chair, CARD Head of the TWG Secretariat

H.E. Sok Silo
Secretary General, CARD Head of FS&N Coordination Unit
CRDB Focal Point Mr. Samreth Chedthaphirum
Director, UN Department, CRDB/CDC
12. Gender
Chair/Co-Chair(s) H.E. Ing Kantha Phavi
Minister, Ministry of Women's Affairs
Lead DP Facilitator Mr. Nick Beresford
Resident Representative, UNDP

Ms. Miyahara Ai

Deputy Chief Representative, JICA
TWG Secretariat H.E. The Chhunhak
Director General, Gender Equality and Economic Development, MOWA Head of the TWG Secretariat
CRDB Focal Point Mr. Samreth Chedthaphirum
Director, UN Department, CRDB/CDC
13. Rural Water & Supply Sanitation Hygiene
Chair/Co-Chair(s) H.E. Ouk Rabun
Minister, Ministry of Rural Development Chair of TWG
H.E. Try Meng
Secretary of State, MRD Vice Permanent Chair of TWG
Lead DP Facilitator Ms. Foroogh Foyozat
Country Representative, UNICEF
TWG Secretariat H.E. Chreay Pom
Director General, MRD Head of the TWG Secretaria
CRDB Focal Point Mr. Phon Samphors
Director, Information Management Department, CRDB/CDC
14. Infrastructure and Regional Integration
Chair/Co-Chair(s) H.E. Sun Chanthol
Senior Minister, Ministry of Public Work and Transport
Lead DP Facilitator Ms. Kamei Haruko
Chief Representative, JICA

Ms. Miyahara Ai

Deputy Chief Representative, JICA
TWG Secretariat H.E. Nou Sovath
Secretary of State, MoPWT Head of the TWG Secretariat
CRDB Focal Point Ms. Phana Veunida
Director, Asia-Oceania Department, CRDB/CDC
15. Private Sector Development
Chair/Co-Chair(s) H.E. Sok Chenda Sophea
Minister Attached to the Prime Minister, Secretary General of CDC, Secretary General of PSD Committee
Lead DP Facilitator N/A
TWG Secretariat N/A
CRDB Focal Point Mr. Oul Nak
Director, IFIs Department, CRDB/CDC
16. Agriculture & Water
Chair/Co-Chair(s) H.E. Thor Chetha
Secretary of State, Ministry of Water Resources and Meteorology
H.E. Hean Vanhan
Secretary of State, Ministry of Agriculture, Forestry and Fisheries
Lead DP Facilitator Mr. Alexandre Huynh
Country Representative, FAO

Mr. Kaushik Barua
Country Programme Manager, IFAD
TWG Secretariat Mr. Mak Mony
Director of Planning and Statistic Department, Ministry of Agriculture, Forestry and Fisheries Head of the TWG Secretariat
CRDB Focal Point Ms. Phana Veunida
Director, Asia-Oceania Department, CRDB/CDC
17. Forestry Reform
Chair/Co-Chair(s) H.E. Keo Omaliss
Delegate of Government, Director-General of Forestry Administration
Lead DP Facilitator Mr. Alexandre Huynh
Country Representative, FAO
TWG Secretariat Mr. Sok Srun
Chief Officer Head of the TWG Secretariat
CRDB Focal Point Ms. Phana Veunida
Director, Asia-Oceania Department, CRDB/CDC
18. Fisheries
Chair/Co-Chair(s) H.E. Eng Cheasan
Delegate of Government and Director-General of Fisheries Administration
Lead DP Facilitator H.E. Aymeric ROUSSEL
Attaché Natural Resources Management, EU Délégatio
TWG Secretariat Mr. Chan Danith
Head of the TWG Secretariat
CRDB Focal Point Ms. Phana Veunida
Director, Asia-Oceania Department, CRDB/CDC
19. Mine Action
Chair/Co-Chair(s) H.E. Ly Thuch
Senior Minister Secretary General, Cambodian Mine Action and Victim Assistance Authority
Lead DP Facilitator Mr. Nick Beresford
Resident Representative, UNDP
TWG Secretariat H.E. Mol Roeup Seyha
Deputy Secretary General, CMAA, Head of the TWG Secretariat

H.E. Prom Serey Audom
Head of Secretariat of CMAA Deputy Head of the TWG Secretariat
CRDB Focal Point Mr. Samreth Chedthaphirum
Director, UN Department, CRDB/CDC
20. Climate Change
Chair/Co-Chair(s)

H.E. Vann Monyneath

Deputy Secretary General National Council for Sustainable Development
Lead DP Facilitator N/A
TWG Secretariat Mr. Thai Chantha
Deputy Secretary General of Coastal Zone Management Committee Vice Chair of TWG

Mr. Sum Thy
Director Climate Change Department Vice Chair of TWG
CRDB Focal Point Mr. Kim Lumangbopata
Deputy Director, Policy Department, CRDB/CDC

 

Return to Old Website